Ādas kopšana un aizsardzība vasarā

Beidzot ir iestājies stabils pavasaris, kas priecē mūs gan ar saulīti, gan siltumu, gan dabas atmošanos. Tas nozīmē, ka ir laiks gatavoties vasarai un visiem tās sniegtajiem priekiem. Skaidrs, ka daudz laika gribēsies pavadīt ārpus telpām, svaigā gaisā un saules staros. Tāpēc vasarā ir īpaši jāpadomā par ādas kopšanu un aizsardzību.

Šajā rakstā varat izlasīt noderīgus padomus par sejas ādas kopšanu un aizsardzību pavasarī, kas būs noderīgi tieši tagad:

https://brivbridis.lv/kaa-paruupeeties-par-sejas-aadu-pavasarii/.

Atgriežoties pie vasaras, esam apkopojuši dažus ieteikumus, kuriem vajadzētu sekot, lai vasarā ādas justos komfortabli, izskatītos kopta un arī neciestu no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.

  • Jāuzņem pietiekami daudz ūdens.

Vasarā ir augstāka gaisa temperatūra, kas mums liek pastiprināti svīst, ķermenis ātrāk zaudē šķidrumu. Lai to kompensētu un arī nodrošinātu pietiekamu mitruma daudzumu ādā, nepieciešams regulāri dzert ūdeni. Tiem vajadzētu būt vismaz diviem litriem dienā, ja laiks ir īpaši karsts, tad jādzer vēl vairāk. Paradums dzert ūdeni būs labs ne tikai priekš ādas, bet arī visa organisma.

  • Jālieto mitrinoši krēmi, losjoni.

Vasarā īpaši jādomā par ādas mitrināšanu arī no ārpuses. Jāizvēlas sezonai un ādas tipam piemērots mitrinošs sejas krēms. Ja ķermeņa ādai ir tendence būs sausai, noteikti jālieto mitrinošie līdzekļi – losjoni, krēmi, spreji, kas palīdz ādai saglabāt mitruma līmeni. Vasarā ķermeņa āda daudz vairāk atrodas tiešos saules staros. Ja āda ir sausa, to var ātrāk skart bojājumi, tā sāk sprēgāt, vēl vairāk izžūst. Mitrināta āda sevi var daudz labāk pasargāt.

  • Jālieto saules aizsargkrēms.

Protams, vasaras sezona nav iedomājam bez saules aizsargkrēma. Jāizvēlas savam ādas tipam piemērots krēms ar gana spēcīgu aizsardzības faktoru, tam vajadzētu būt vismaz SPF 30, jutīgai un bērnu ādai labāk izvēlēties krēmu ar SPF 50. Ja nav skaidrs, kādu saules aizsargkrēmu labāk izvēlēties, tad padomu sniegs farmaceits vai dermatologs. Dermatologs jāapmeklē arī tad, ja ir jutīga un komplicēta āda, ja ir ādas saslimšanas, jo ārsts sniegs rekomendācijas, kā vasarā labāk šādu ādu kopt un pasargāt.