Ar kādiem jautājumiem vērsties pie ginekologa

Ginekoloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem. Ginekologs ir sieviešu uzticības persona visos ar to saistītos jautājumos. Atgādināsim, kad un kādās situācijās ikvienai sievietei vajadzētu doties pie ginekologa.

Reizi gadā uz profilaktisko pārbaudi

Katrai sievietei vismaz reizi gadā ir obligāti jādodas uz profilaktisko pārbaudi pie ginekologa. Tas ir kā “Āmen” baznīcā. Ja grib saglabāt savu sievišķo veselību un neatstāt nepamanītu nevienu saslimšanu. Vizīte reizi gadā ir svarīga, lai sievietes veselību novērotu dinamikā, veiktu regulārās pārbaudes un analīzes.

Risinot kontracepcijas jautājumus

Jau no pusaudžu un jauniešu vecuma aktuāls ir kontracepcijas jautājums, jo par to ir jādomā vēl pirms pirmās seksuālās pieredzes, nevis jau tad, kad noticis neaizsargāts dzimumakts, kas var novest pie nevēlamas grūtniecības. Kontracepcijas jautājums aktuāls kļūst daudzas reizes dzīvē, kad mainās attiecību statuss, piedzimst bērni. Arī tad, ja līdzšinējā kontracepcijas metode neapmierina. Tad sievietei ir jādodas pie ginekologa risināt šos jautājumus.

Ja ir sūdzības par intīmo veselību

Ginekoloģija skar ļoti plašu sieviešu veselības jautājumu spektru. Ginekoloģija attiecas uz visiem sievietes mazā iegurņa orgāniem un to veselību. Tāpat tā attiecas uz krūšu veselību. Ginekoloģija pēta un ārstē arī sieviešu hormonālos jautājumus, kas lielā mērā ietekmē arī kopējo veselību un ķermeni. Ja sievietei ir sūdzības par jebko, ka saistīts ar ginekoloģiju, bez vilcināšanās jādodas pie ārsta un jāstāsta par savu problēmu, jo tikai tā to varēs sekmīgi un savlaicīgi novērst.

Plānojot grūtniecību un kad iestājusies grūtniecība

Vislabāk ir savlaicīgi vērsties pie ginekologa, ja tiek plānota grūtniecība. Vēl pirms tam ārsts veiks vispārēju veselības pārbaudi, izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka nekas netraucē ieņemt bērnu un veiksmīgi viņu arī deviņus mēnešus iznēsāt. Ja ir kāda problēma, tad labāk to atrisināt vēl pirms grūtniecības iestāšanās. Ja to dara jau tad, kad mazulis pieteicies, tad ārstam var būt sarežģītāk nozīmēt efektīvu ārstēšanu.

Protams, ka ginekologs būs neaizstājams visu grūtniecības uzraudzības laiku, kad visi izmeklējumi notiks gan pēc vispār pieņemtā plāna, gan vadoties no grūtnieces individuālajiem faktoriem. Ginekologs arī spēs palīdzēt, ja ir grūtības ieņemt bērniņu.

Menopauzes problēmu risināšanai

Menopauze ir tas laiks, kad sievietes hormonālā sistēma jau sāk mazināt savu aktivitāti. Katrai sievietei tas var notikt citā vecumā. Tas ir pārmaiņu un satraukuma pilns laiks, kas var ilgt vairākus gadus. Sievietes šajā laikā izjūt dažādas fiziskas izmaiņas un pat nepatīkamus simptomus. Nav jāsamierinās ar dzīves kvalitātes zudumu. Ginekologs spēs piemeklēt atbilstošākos preparātus, kas palīdzēs justies labāk un pārvarēt menopauzi bez dzīves kvalitātes zuduma.

Hormonālo un vielmaiņas problēmu gadījumā

Ļoti daudzas sievietes saskaras ar hormonālajiem un vielmaiņas traucējumiem, kas rada reproduktīvās veselības disfunkciju un tādus nepatīkamus simptomus kā pūtītes, svara izmaiņas, pastiprināts apmatojums utt. Ginekologs spēs noteikt, kur hormonālajā sistēmā tieši ir traucējumi un kā tos veiksmīgāk novērst. Hormonālie traucējumi arī var būt par iemeslu tam, ka neizdodas palikt stāvoklī.