Baldone lepojas: Rihards Snikus

Baldones lepnums, sportists, kas savas spējas parādījis pasaules mērogā, olimpiskajās spēlēs. Īpašs sportists. Vai esat dzirdējuši par Rihardu Snikus?

Kas viņš ir?

Rihards jau kopš bērnības cieš no bērnu cerebrālās triekas, tomēr pat neskatoties uz to, puisis aktīvi nodarbojas ar velosportu un paraolimpisko iejādi, kā arī ikdienā izdzīvo krāsainu sociālo dzīvi. Viņš ir ne tikai sportists, bet arī dīdžejs un lepojas ar savu aktivitāti.

Visspilgtāk puisim atmiņā palikušas Londonas Vasaras Paralimpiskās spēles 2012.gadā, kur sportists ierindojās augstajā 4.vietā. Tomēr izvirzītie mērķi ir augsti, Rihards vēlas kāpt pa savu sasniegumu kāpnēm un negrasās padoties pie kādām neveiksmēm.

Kas ir paralimpiskā iejāde?

Iejāde ir graciozākā jāšanas sporta disciplīna, kas prasa lietu darbu, pacietību un mērķtiecību. Iejādi bieži vien salīdzina ar daiļslidošanu, jo arī iejādē dalībnieki veic konkrētu elementu programmu un sportistu sniegumu vērtē vairāki tiesneši. Iejādē sportisti sacenšas vairākos līmeņos – no vieglākajām pirmās grupas shēmām līdz pašam augstākajam Lielās balvas jeb Grand Prix līmenim.

Par katru izpildīto elementu jātnieks saņem atzīmi, kas tiek pārvērsta procentos. Tiek vērtēts arī kopiespaids, zirga gaitas vieglums, precizitāte, kā arī jātnieka un zirga spēja sadarboties, iejādē jāpanāk tāda zirga un jātnieka harmonija, lai vērotājam no malas nebūtu redzams kādus vadības līdzekļus izmanto jātnieks, jārodas iespaidam, ka zirgs visu dara pats.

Paralimpisks nozīmē, ka sporta veids ir cilvēkiem ar invaliditāti. Arī Olimpiskās spēles ir parastās un paralimpiskās, kur tiek atsevišķi vērtēti šie sportisti. Paralimpiskie sporta veidi Latvijā jau kādu laiku kļuvuši populāri. Mūsu sportistiem ir augsti panākumi, ne tikai Rihardam vien.

Kur trenējas Rihards?

Baldone lepojas ar Jātnieku klubu “Telfas”, kurā trenējas Rihards. Protams, zirgu un jātnieku šeit ir daudz un iespējams doties ciemos ikvienam. Kas zina, varbūt izdosies redzēt pašu Rihardu treniņā un smelties no viņa iedvesmu!

“Atrodamies Baldonē, 30 km no Rīgas. Var ērti piekļūt ar sabiedrisko transportu. Piedāvājam izjādes, treniņus pie sertificēta trenera konkūrā un nedaudz arī iejādē ar labi apmācītiem un pieredzējušiem zirgiem. Specializējamies jāšanas sporta nodarbībās, kuras piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Trenēties iespējams uz labi sagatavota konkūra laukuma, netālu arī skaistas meža takas apvidus izjādēm.”

Baldones pilsēta var vien lepoties un atbalstīt Rihardu un “Telfas” komandu turpmākajos sasniegumos. Tāpat aicinām apmeklēt Jātnieku sporta klubu, lai dotos izjādē ar šo cēlo dzīvnieku – zirgu. Meklējat biznesa dāvanas – atvērtākiem klientiem var uzdāvināt ko saistītu ar zirgiem, jo kas gan ir vēl cēlāks un skaistāks par zirgu.

Gaidīsim jaunus Riharda sasniegumus, bet līdz tam vēlēsim veiksmi treniņos un lai zirgiem daudz auzu un svaigas zāles! Ja dodaties ciemos, neaizmirstiet, ka zirgi novērtēs kādu našķi – ābolu un burkānu. Tiekamies Baldonē!