Baldones atpazīstamība. Cik tā nepieciešama?

baldone

Baldonei tāpat kā absolūtākajam vairumam citu Latvijas novadu ir viena lieta, ko daļēji var uzskatīt par problēmu, proti, novads Latvijas mērogā nav atpazīstams. Kad vidusmēra cilvēkam pajautā, vai viņš zina, kur atrodas Baldone, tad parasti ir apmēram tāda pati atbilde, kad kādam amerikānim pajautā, vai viņš zina, kur atrodas Latvija. Tādos brīžos mēs esam sašutuši, taču būsim godīgi, ja vajag runāt par savas valsts novadu vismaz aptuvenu izklājumu, arī mums sagādātu problēmas atbildēt, kur atrodas Baldone, Riebiņi, Strenči, Vaiņode vai cits novads.

Kā veicināt sava novada atpazīstamību?

Veidi, kā veicināt novada atpazīstamību, ir varen daudz. Sākot ar dažādām reklāmām par pasākumiem, kas notiek Baldones novadā, piemēram, izmantojot tādu lietu kā google reklāma, ko piedāvā daudzas firmas, kā piemēram, reklāmas aģentūras Low cost ads, vai arī pēc iespējas vairāk informāciju par saviem pasākumiem laižot dažādos interneta medijos sākot ar ziņu portāliem delfi.lv un citiem, un beidzot ar tieši pasākumiem veltītām lapām.

Novada publicitāti veido ne tikai pasākumi, bet arī paši cilvēki. Piemēram, Prāta vētra saistās ar Jelgavu, Kristaps Porziņģis – ar Liepāju, tāpēc nebūtu slikti, ja Baldonei būtu savs Porziņģis, tomēr mēs varam lepoties ar Rihardu Snikus, kas 2016.gada paraolimpiskajā olimpiādē ieguva piekto vietu iejādes sacensībās. Bet būsim godīgi, tas ir iemesls lepoties mums, bet vairumam Latvijas iedzīvotāju neizsaka neko.

Vai vispār nepieciešams veicināt publicitāti?

Te nu patiesībā mēs apstājamies pie nākamā jautājuma – atrast iespējas, kā sevi reklamēt, var, kaut vai manis minētā google reklāma, kuru redzēs vairums interneta meklētājprogrammas lietotāju, taču jautājums, vai maz mums to vajag? Man šķiet, kā vēl vajag!

Piemēram, laba novada reputācija palīdz uzņēmējdarbībā, piesaista investorus, darba devējus un citus uzņēmīgus cilvēkus, kas ir ļoti būtiski novada attīstībai. Arī cilvēki labāk jūtas un labprātāk par savu dzīves vietu izvēlas novadu, kas viņiem patīk, dod drošības sajūtu, apmierina ar pakalpojumu piedāvājumu klāstu un dod lepnuma sajūtu par piederību.

Tomēr no otras puses – cilvēki tāpat izvēlēsies dzīvot tur, kur viņi gribēs, neatkarīgi no tā, ir vai nav atpazīstama vieta. Domājat, cilvēki Ventspilī ir laimīgāki par cilvēkiem Baldonē? Katram ir savi kreņķi, tāpat kā katrai apdzīvotai vietai savi plusi un mīnusi. Baldonei liels pluss ir skaistā daba un Rīgas tuvums, kas dod iespēju šeit dzīvot tiem, kas strādā Pierīgā vai pašā Rīgā.

Tāpēc nav ko daudz prātot par to, ir vai nav mūsu novadam tā publicitāte skaļa, jo galvenais jau ir tas, ka mēs to mīlam tādu, kāds tas ir, un katrs darām visu, ko spējam, lai tā kļūtu par mums labāko dzīvesvietu pasaulē.