Darbs Rīgā, dzīve Baldonē

darbs Baldonē

Jau sen visā pasaulē ir izplatīts tāds modelis, ka daļa lielpilsētās strādājošo par savu mājvietu izvēlas kādu nelielu pilsētu, kas atrodas netālu. Tās ir tā saucamās guļampilsētas. Katru dienu cilvēki mēro ceļu uz lielo pilsētu, kur norit darbs, bet vakarā atgriežas mājās. Šajos maršrutos parasti ir izveidota ērta sabiedriskā transpora plūsma, arī infarstruktūra ir atbilstoša noslogojumam.

Kāpēc šāda izvēle? Tam var būt vairāki iemesli. Piemēram, ģimene vēlas dzīvot mierīgākā un bērniem draudzīgākā vidē. Tāpat noteicoši var būt arī finansiālie faktori, jo dzīve Rīgā nemaz nav tik lēta. Ja netālu no Rīgas ir ģimenes īpašums, tad noteikti tas ir izdevīgāks variants. Un vispār jau brauciens uz Rīgas centru no kāda mikrorajona var ilgt tikpat, cik brauciens ar sabiedrisko transportu vai savu auto no Pierīgas.

Daudzi baldonieši strādā Rīgā un mēro šo ceļu abos virzienos katru dienu. Un ir ar to apmierināti.

Rīga

Vispār jau šādam maršrutam Rīga-Baldone ir arī citas priekšrocības. Tā ir iespēja ik dienu tomēr būt Rīgā un izmantot visas tās iespējas, ko galvaspilsēta piedāvā. Tur ir dažādi veikali, pakalpojumi, arī kultūras piedāvājums. Tās ir lietas, kas mazākā pilsētās var šķist nepietiekamas visu gaumei un prasībām. Tāpat būtisks ieguvums ir iespēja izmantot veselības aprūpes pakalpojumus Rīgā. Nav jābrauc speciāli, jo var to ieplānot jau esošajā darba dienā, kad vienalga jādodas uz Rīgu. Pēdējā laikā ir tendence, kad reģionos paliek arvien mazāk kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu, tāpēc tiem, kuri dzīvo Rīgas tuvumā, tā ir ērtākā vietā, kur atrast visu, kas ir nepieciešams.

Jomas, kurās vajag labākos speciālistus — ginekoloģija un zobārstniecība.

zobārstniecība

Tam noteikti piekritīs ikviens. Tāpēc Rīga ir īstā vieta, kur meklēt šos speciālistus. Ginekologs ir jāapmeklē vismaz reizi gadā, tāpat jāveic arī ultrasonogrāfija. Bet ultrasonogrāfija visprecīzākos rezultātus sniegs, ja tiks veikta ar jaunākās paaudzes iekārtu. Rīgā šāda ultrasonogrāfija ir pieejama https://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ultrasonografija/.

Rīgā arī labu zobārstniecību netrūkst. Varbūt, ka vienkāršu caurumu zobā salabos jebkurā mazpilsētā, bet, ja vajadzīgi tādi nopietni pakalpojumi kā zobu implanti, tad jāvēršas pie ekspertiem. Zobu implanti ir moderns veids, kā iegūt lielisku smaidu, tas arī gana daudz maksā, tāpēc nevar riskēt ar kvalitāti. Zobu implantēšana arī nav tik ātrs process, tāpēc ir labi, ja uz Rīgu iznāk doties bieži. Bet zobu implanti ir modernā šodiena, kas pieejama labākajās klīnikās Rīgā.

Rīgā dzīve kūsā, tur ir iespējas un vilinājumi. Un pareizajās devās tas viss ir nepieciešams ikvienam. Ja ikdiena paiet maršrutā Baldone-Rīga-Baldone vai arī no kādas citas Rīgai tuvumā esošas vietas, tad tas ir tiešām ērti un izdevīgi.