Darbs un atpūta — svarīgi salabāt līdzsvaru

darbs-un-atputa

Mēs katrs zinām cilvēkus, kuri strādā ļoti daudz. Varbūt arī paši tādi esam. Viņiem ir vairākas darbavietas, viņi strādā virsstundas, ņem darbu uz mājām, viņiem nav brīvdienu un atvaļinājuma. Problēma var būt gan darbaholisms, gan neprasme sabalansēt savas vajadzības.

Jā, naudu vajag pelnīt, karjeru gribam veidot, sasniegt kaut ko dzīvē. Bet tas viss ilgtermiņā nav iespējams, ja netiek nodrošinātas citas savas vajadzības — kvalitatīvs miegs, fiziskās aktivitātes, atpūta un arī izklaides.

Dzīve nav sprints, bet gan maratons. Vajag sadalīt enerģiju tā, lai pietiktu visai distancei. Citādi ātri var sākties izdegšana, veselības problēmas, apnikums un vēlme aizbēgt no visas pasaules, jo vienā brīdī iestājas krīze.

Ja smagi strādājam, tad ir arī sevi jāapbalvo ar atpūtu. Nav jau svarīgi, ko tieši darām. Katram ir savas intereses, kaut kas patīk vai nepatīk. Atpūsties tā, kā jums patīk. Kaut vai viens vakars nedēļā, kad nedomā par darbu, bet iziet ārpus mājas, apmeklē kādu pasākumu vai  satiekas ar draugiem, būs ļoti svarīgs, lai uzkrātu spēkus, gūtu iedvesmu, enerģiju un poztīvas emocijas.

Teiksiet, ka nav tam laika? Nē, laiks ir vienmēr, problēma ir sliktā laika plānošanā. Jo efektīvāk plānosiet savu laiku un to arī izmantosiet, tad laiks atpūtai un izklaidēm vienmēr atradīsies.

Gada sākumā var būt problēmas ar finansēm, jo nereti svētkos pamatīga pārtērējamies. Tad var noderēt Padomi, kā pēc Jaungada tēriņiem atpūsties nepārmaksājot. Ierobežotas finansiālās iespējas nav šķērslis, lai atteiktos no atpūtas un izklaidēm vispār. Vienmēr var atrast kaut ko, kas piemērots jūs maciņa iespējām.

Cilvēks, kurš ir atpūties, izgulējies un guvis pozitīvas emocijas, vienmēr ir ar labākām darbaspējām, prāts strādā daudz asāk un efektīvāk. Tāpēc regulāra atpūta ir ikviena interesēs, ja vēlas sasniegt augstu darba produktivitāti.

Arī atteikšanās no ikgadējā atvaļinājuma nav nekāds varoņdarbs. Tādā veidā cērtam zaru, uz kura paši sēžam. Vismaz divu nedēļu atvaļinājumu gadā noteikti jāieplāno.