Dāvanu kartes – lieliska alternatīva

davanas

Dzīvojot mazpilsētā kā Baldone, Auce vai citās, allaž ir ierobežota piekļuve daudzām lietām, kas lielpilsētās ir pašas par sevi saprotamas. Mums ne tikai pārtikas preču piedāvājums ir krietni vien „plānāks” kā rīdziniekiem, bet arī pakalpojumu pieejamība ir krietni vien ierobežotāka. Taču mums ir arī daudz plusu – skaistāka un veselīgāka vide, lielāks miers, drošība un daudz kas ir arī lētāk nekā citviet. Tomēr ir lietas, kas mūs vieno ar cilvēkiem, kas dzīvo lielajās pilsētās. Bez ierastajām mīlestībām, ģimenēm, draudzībām un citām svarīgajām lietām, ir arī dažādi sadzīviski jautājumi. Piemēram, dāvanas iegāde.Katru cilvēku kaut reizi mūžā ir apgrūtinājis jautājums – ko lai uzdāvina dzimšanas dienā cilvēkam, kuram vairāk vai mazāk viss ir, bet to, kā nav, es nemaz nevaru atļauties uzdāvināt vai arī to vispār nav iespējams uzdāvināt. Bērnībā atceros, ka vecāki vienmēr centās izdomāt, ko katram dāvināt, un ja arī kaut ko dāvināja, tad tā bija praktiska dāvana, taču mūsdienās, kad laiks skrien vēja spārniem un cilvēki viens no otram atsvešinās, arvien populāra dāvana ir naudiņa aploksnē. Taču man šķiet, ka tā liecina – cilvēks nav vēlējies iedziļināties un radoši padomāt, jo ir taču ērti – ņem naudu un pērc, ko pats gribi! Ziniet, parasti tā nauda aiziet ne jau dāvanai, bet gan praktiskiem tēriņiem… Tāpēc lieliska alternatīva ir dāvanu kartes.

Dāvanu kartes ir universālas ar to, ka cilvēkam joprojām tiek dota zināma izvēles brīvība, tomēr no otras puses – dāvinātājs ir padomājis par to, lai sagādātu reālu prieku. Piemēram, dāvanu karte – iespēja iegādāties jebkuru kino biļeti uz jebkuru dienu un filmu. Izbrauciens ar zirgu pajūgu, kad ārā putina sniegs, vai lidojums ar deltaplānu, kad ārā ir silts un saulains. Iespēju ir ļoti daudz, un atliek vien izvēlēties, kas varētu sagādāt lielāko prieku gaviļniekam.

Parasti dāvanu kartes vislabāk darbojas lielos veikalos vai vietās, kur tiešām ir bagātīgs piedāvājums, jo mazās pilsētās, kā Baldone un citas, piedāvāto iespēju nav tik daudz. Tās, protams ir, bet ierobežotā skaitā. Un nevienam īsti negribētos saņemt dāvanu karti kādā no pārtikas veikaliem. Tas ir tāpat, kā uzdāvināt naudu aploksnē.

Kā jau minēju, dāvanu karšu lieliskā priekšrocība ir tas, ka tās var piemeklēt jebkuram – gan mazam bērnam, gan senioram, nemaz nerunājot par aktīvā vecuma cilvēkiem, kuri gan spēj, gan grib izmantot dzīves dotās iespējas. Pie tam dāvanu karšu derīguma termiņš ir diezgan garš un mēdz būt tā, ka pat pēc derīguma termiņa beigām tiek dota atļauja izmantot uzdāvināto dāvanu karti. Dzīvē mēdz gadīties visādas situācijas, kad tas vienkārši ir nepieciešams.

Tāpēc nākamreiz, kad atkal lauzīsiet galvu, jo esat uzaicināts uz jubileju, bet ir grūti izdomāt, ko dāvināt cilvēkam – dāviniet piedzīvojumu! Dāvinātie trauki var nederēt un tie nolietosies, gultas veļa izdils, dekoratīvie elementi visticamāk ielidos atkritumu urnā, toties piedzīvojums sildīs sird vēl ilgi pēc tam, kad būs jau izbaudīts.