Dažas lietas, par ko padomāt, ja ir savs pagalms

savs_pagalms

Vēlmes attiecībā uz mājokļa platību, vietu un veidu katram var būt atšķirīgas. Kādam gana labs šķiet neliels studio tipa dzīvoklis, bet cits vēlas plašu māju ar pagalmu. Otrais variants ir īpaši piemērots kuplām ģimenēm, jo tad visiem ir gana daudz vietas, katram savs stūrītis un pagalms, kur bērniem izskrieties. Ja vēl tikai esat ceļā uz savas mājas iegādi, tādu būvējat savām rokām vai tikko esat tikuši pie šādas dzīvesvietas, tad jums noderēs ieteikumi, par ko vajadzētu padomāt, lai labiekārtotu un padarītu ērtu savas mājas pagalmu un tuvāko teritoriju.

Laba sēta un kvalitatīvi vārti

Lai nodalītu savu piemājas teritoriju un iekārtotu to tieši tā, kā vēlaties, jāuzstāda žogs un vārti. Tie kalpos gan kā robežšķirtne, gan radīs vēlamo privātumu, gan sniegs papildu drošību. Sēta un vārti ir ilgtermiņa ieguldījums īpašumā, tāpēc labāk uzeiz izvēlēties kvalitatīvu produktu, kas piemērots tieši jūsu vajadzībām. Ja pagalms nav pārāk liels, tad labākā izvēle būs bīdāmie vārti, kas ļauj taupīt vietu. Bīdāmie vārti arī aprīkojami ar automātiku, kas ļaus tos izmantot pavisam ērti.

Drošs spēļu laukums bērniem

Pagalma lielākā priekšrocība ir iespēja nodrošināt bērniem aktivitātes svaigā gaisā turpat pagalmā. Nav jāved viņi uz publisko spēļu laukumu, jāiet pastaigās, jo ne vienmēr tas ir ērti. Bet tiem, kuri dzīvo dzīvokļos, nav citu variantu. Savā pagalmā var izveidot drošu un aizraujošu spēļu un aktivitāšu zonu saviem bērniem. Noderēs smilšu kaste, šūpoles, kāds slīdkalniņš, varbūt pat savs namiņš, kur bērni var netraucēti spēlēties. Atkarībā no pagalma platības un arī savām iespējām var pagalmu padarīt par bērniem ļoti iemīļotu vietu. Tas palīdzēs noturēt viņus tālāk no TV un datora. Dažas noderīgas idejas: http://www.mammamuntetiem.lv/articles/24882/majas-pagalma-sakam-veidot-rotalu-laukumu/.

Ugunskura un piknika vieta

Kas var būt labāks par pikniku ģimenes un draugu lokā pašu pagalmā! Noteikti nenožēlosiet, ja izveidosiet kādā ērtā vietā ugunskura vai grila vietu, novietosiet dārza mēbeļu komplektu. Tam nav jābūt nekam dārgam un ekskluzīvam, var izmantot kādus būvmateriālu atlikumus vai savu laiku nokalpojušas mēbeles no istabas. Galvenais, lai ir, kur ērti apsēsties un nolikt kādu šķīvi. Ar laiku šī noteikti kļūs par jūsu iemīļotāko vietu. Ja ir vēlme, var uzbūvēt lapeni, kas sniegs patvērumu arī sliktos laika apstākļos.

Smelies idejas: https://zeltene.lv/lieliskas-idejas-jusu-lapenei-iesakaam-apskatit/64525.

Garāža vai saimniecības ēka

Ja ir sava māja, tad arī jābūt gataviem pielikt roku dažādos saimnieciskos darbos. Tāpēc būsiet priecīgi, ja pagalmā būs saimniecības ēka vai garāža, ko arī var izmantot ne tikai auto novietošanai, bet arī dažādu rīku un instrumentu glabāšanai. Tas arī palīdzēs vairot sava kustamā īpašuma drošību. Privātmājas ir iecienīts zagļu objekts, tāpēc par drošību jādomā vienmēr, arī tad, kad iekārtojat un plānojat mājai piegulošo teritoriju.

Siltumnīca vai salātu dobe

Būtu grēks neizmantot iespēju pašiem izaudzēt gardus zaļumus un citas dārza veltes. Tagad var iegādāties gaumīgas siltumnīcas dažādos izmēros. Tur var sēt un stādīt to, kas patīk un garšo. Sievietēm jau patīk rosīties pa dobēm, tāpēc vīrs noteikti var iepriecināt sievu un sagādāt viņai siltumnīcu, kurā rušināties. Arī bērniem tas būs noderīgi — gan audzinoši, gan sniegs kādas nodarbes, dos iespēju palīdzēt. Jo dārzeņi taču nerodas veikalā, bet gan nāk no zemes. Jāizmanto iespēja bērniem parādīt, kā ir ar savam rokām kaut ko izaudzēt. Tādā veidā arī varat ietaupīt, jo nebūs jādodas uz tirgu pēc salātiem, tomātiem, gurķiem un citiem gardumiem, kas vasarā tiek patērēti lielos daudzumos.