Ja grib attīstīt tūrismu, videi ir liela nozīme

baldone

Ikviens novads vēlas piesaistīt vairāk viesu, lai ienestu savu uzņēmēju maciņos vairāk naudas, vairotu savas vietas atpazīstamību. Tūrisms ir būtiska joma ikvienai apdzīvotai vietai. Lai to veiksmīgi attīstītu, ir jādomā par dažādiem aspektiem, pie tiem jāstrādā. Sākumā ir jāapzinās, kas ir tas, kas šai vietai savdabīgs, kurus objektus var padarīt tūristiem pievilcīgus. Tūrisms iet roku rokā ar prasmīgu mārketingu.

Bet par vienu no galvenajiem tūrisma fundamentiem noteikti jāatzīst vide, tās pieejamība un pievilcība. Tūristi daudz vairāk iecienījuši tās vietas, kur ir sakārtota infrastruktūra, pievilcīga vide, kas ir estētiska un arī draudzīga visiem cilvēkiem. Ja vēlas attīstīt tūrismu savā pilsētā un novadā, tad jāsakārto ielas, jāatrisina jautājums par vecajām, tukšajām ēkām un pat graustiem. Tie var sabojāt kopējo vietas vizuālo tēlu. Izdauzīti logi, ko satur aplupusi līmlenta, drūmas fasādes un sašķiebušies jumti – tā diemžēl ir bieži redzama aina attālākos novados un pat lielākās pilsētās.

Cilvēki dodas projām, mazajiem biznesiem reģionos ir grūtības noturēties. Tas viss rada situāciju, ka ciemati un mazās pilsētas panīkst, izskatās arvien nepievilcīgāk. Ja negrib, lai tā notiek, pašvaldības līmenī aktīvi jāstrādā pie vides labiekārtošanas un sakopšanas, lai padarītu to tūristiem pievilcīgu un ērtu.

Palīdzēt var jaunie mākslinieki, kuriem ir daudz radošu un modernu ideju, kā attīstīt vidi. Var piesaistīt Eiropas finansējumu, lai atjaunotu vēsturiskus objektus. Arī atbalstīt mazos uzņēmējus, jo labāk, lai ēku logu rūtīs ir nevis noskrandusi līmlenta, bet gan koša un apdrukāta līmlenta, kas ziņo, ka iekšā laipni gaida mājīga kafejnīca vai veikaliņš, kurā tirgo vietējo ražotāju un radošo cilvēku darinājumus. Tukšums un panīkums nav tūrismam pievilcīgi apzīmējumi, tāpēc jādomā, kā attīstīt vidi, lai tā aicinātu cilvēkus, lai viņiem tur būtu ērti un patīkami.

Ko redzēt Baldonē?

Baldone tūristiem ir pievilcīga, neskatoties uz to, ka ir neliela un nav pa ceļam slavenākajiem tūristu maršrutiem. Baldone šobrīd ir sakopta un mierīga vieta, kur noteikti ir jāapskata Baldones baznīca, Baltā pils, kas tagad ir renovēta, to ieskauj senais un rūpīgi veidotais parks. Baldonē ir arī sēravots Ķirzaciņa. Vēsture liecina, ka tieši Baldonē 18. gadismtā dibināts pirmais kūrorts Baltijā, vieta bijusi pazīstama visā Eiropā.

Sanatorijas apkārtnē ir skaists Ceriņu parks, kur var pastaigāties. Baldonē daudzvieta arī saglabājusies vēsturiskā koka apbūve, ko noteikti ir vērts apskatīt. Baldonē ir arī aktīva sabiedriskā un sporta dzīve, daudz iespēju izkustēties, atpūsties. Baldonei ir ko parādīt saviem viesiem, tāpēc prieks redzēt, ka par to rūpējas, to arī novērtē tūristi, kas šeit ierodas, un arī cilvēki, kuri vienkārši dodas garām un nolemj uz mirkli Baldonē pakavēties.

Gribētos redzēt, ka Latvijā visas vietas uzplauktu, attīstītos un tiktu sakārtotas, lai tūristiem un arī mums pašiem būtu patīkami, lepnums par savu valsti. Un jāsāk katram ar savu pagalmu. Sakārtosim vidi ap sevi, tad tālāk savu ciemu, pilsētu un visu valsti.