Jo mana veselība ir tā vērta

Cik daudz naudas mēs esam gatavi ieguldīt komfortā, zīmolu precēs, mājokļa iekārtošanā, ēdienā, izklaidēs, bet cik ļoti skopojamies tad, kad runa ir par pašu svarīgāko — savu veselību un labsajūtu?

Tā ir mīkla, kurai atbildi tā arī neesmu atradusi. Man apjausma par to, ka veselība ir pats svarīgākais, kur varu ieguldīt savus līdzekļus, atnāca nedaudz pirms trīsdesmit gadu sliekšņa.

Tad es gatavojos kļūt par māti. Apjausma, ka mans ķermenis kādam citam ir mājas, ka mana atbildība būs vismaz divdesmit gadus sargāt, lolota un audzināt šo bērnu. Kad es to apjautu, es sajutu bailes no nāves, no slimībām, no nespējas fiziski un garīgi palīdzēt savam bērnam. Līdz tam es neko tādu nebiju sajutusi.

Bērns bija tas motivators, kas liek izdzīvot, cīnīties, tikt galā ar jebkuriem izaicinājumiem. Es apzinājos, ka vairs nevaru būt nevērīga pret savu veselību, jo tikai es šo bērnu mīlu tik stipri, tikai es viņam esmu vajadzīga.

Kopš tā brīža es savas veselības ziņā nepieļauju nekādus kompromisus. Jau grūtniecības uzraudzību uzsāku vienā no labākajām privātajām klīnikām, kas atrodas Rīgā. Ginekologs Rīgā nav deficīta prece, izvēles iespēju ir daudz. Es ievācu informāciju, arī atsauksmes no draudzenēm un paziņām. Protams, ginekologa pakalpojumi Rīgā man sanāca daudz dārgāk, nekā izmaksātu daktere vietējā poliklīnikā, bet tas bija tā vērts, jo es saņēmu augstākās kvalitātes pakalpojumu. Mana un gaidāmā mazuļa veselība tika uzraudzīta līdz pēdējam sīkumam.

Tagad es katru gadu atvēlu naudu, lai veiktu pilnu veselības pārbaudi. Nekad neizlaižu vizīti pie ginekologa, kā arī ļoti domāju par to, ko ēdu, nodrošinu sev fiziskās aktivitātes, ik pa laikam nododu analīzes. Tas man sniedz pārliecību, ka esmu vesela un stipra, varu parūpēties par savu meitu. Naudu veselības lietām es nežēloju, labāk atsakos no kaut kā cita. Protams, tikpat rupīgi sekoju arī meitas veselībai.

Esmu sevi arī apdrošinājusi, lai negaidītu nelaimju gadījumā būtu kaut kāds nodrošinājums.