Jo tuvāk Rīga, jo lielākas iespējas

rīga

Ziniet, atrašanās Rīgas tuvumā – tas ir gan pluss, gan mīnuss vienlaikus. Tie, kas strādā pašvaldībās, droši vien par šo tēmu varētu runāt krietni vien vairāk un no sava skatu punkta, taču mums, baldoniešiem, ir tiešām lieliski tas, ka Rīga ir tuvu. Mums ir iespēja baudīt daudzus lielpilsētas labumus bezmaz vai „viena klikšķa attālumā”, kamēr attālākiem Latvijas nostūriem tas sagādā zināmus sarežģījumus.

Nesen pie manis bija atbraukuši radiņi no Latgales puses. Bija interesanti viņiem pa telefonu stāstīt, kā pie Salaspils apļa jānogriežas uz mūsu pilsētu un pēc tam jākomentē, kurā ielā jāgriežas, lai nokļūtu pie mums. Mums te dzīvojot, šķiet, jocīgi, ka kāds var apmaldīties, taču tajā pašā laikā tas ir ļoti loģiski – arī es, kad devos ciemos uz Latgali, maldījos pa Rēzekni, kamēr atradu pareizās ielas.

Taču tas lielais pluss Rīgas tuvumam, ko es pieminēju, ir tas, ka ārkārtas situācijā ir iespējams ātrs glābiņš. Proti, pēc viesošanās pie mums otrajā rītā mūsu radiņiem automašīna nekādi negribēja sākt darboties. Mēģinājām palīdzēt „piepīpēt” auto akumulatoru, bet tas ne par ko negribēja tam ļauties, tāpēc nācās meklēt internetā, kur ir labi auto akumulatori. Radi, jau laikus gatavodamies šādam pirkumam, bija apskatījuši interneta vietni http://www.hankookmasters.lv/lv/akumulatori/, un mums bija liels prieks, ka nepieciešamo preci dabūjām tajā pašā dienā.

Baldone neatrodas tālu no Rīgas, mums pat autobuss uz galvaspilsētu brauc gandrīz ik pēc pusstundas, tāpēc risinājums bija gaužām vienkāršs. Ja atrastos Rēzeknē, man droši vien nāktos uzticēties vietējiem tirgotājiem līdzīgā situācijā, vai arī gaidīt, kamēr interneta veikali piegādās man nepieciešamo preci.

Ir jau tā, ka lielpilsēta vilina cilvēkus pie sevis ar saviem labumiem, bet tā kā arvien vairāk cilvēki labāk izvēlas dzīvot nosacīti lauku apvidū, bet vienlaikus rast iespēju pusstundas laikā tikt pie lielpilsētas labumiem, tad tādām mazajām pilsētām kā Baldone, Ķekava, Saulkrasti un citām Rīgas tuvums dos tikai labumus.