Kā aukstajās dienas izklaidēt bērnus mājās

bērni-skatās-tv

Latviju pārņēmis aukstums, tāpēc daudzās ģimenēs bērnudārznieki un skolnieki paliek mājās, lai neriskētu gūt apsaldējumus. Ja uz skolu vai bērnudārzu jāiet kājām, tad ir pavisam reāla iespēja, ka tā var notikt. Tāpēc vecāki meklē risinājumus, lai kāds varētu palikt mājās un pieskatīt bērnus.

Kad problēma ar pieskatītāju ir atrisināta, tad priekšā ir otrs uzdevums, kas ir daudz nopietnāks. Kā visu dienu izklaidēt veselus bērnus, kuri nevar iet ārā?

Piedāvājam dažas idejas, kā piespiedu aukstajās brīvdienās bērnus izklaidēt.

 

 • Filmu noma un popkorns

 

Tā kā šāda brīvdiena nedaudz tomēr ir svētku diena, tad var atļauties kādas vaļības. Kāpēc gan nesarīkot kinoteātri mājās? Pagatavojiet lielu bļodu ar popkornu un nopērciet video nomā kādu no jaunākajām filmām, ko bērni vēl nav redzējuši. Un droši varat iekārtoties ērtā dīvānā, lai izbaudītu skatīšanos.

Piemēram, Lattelecom platformā Shortcut varat noskatīties dažādas bērnu filmas:

 • 7. ruķītis
 • Robinsons Krūzo
 • Vilks aitas ādā
 • Mīluļu slepenā dzīve
 • Laumiņas
 • Rečets un Klanks
 • Polārlācis Norms
 • Jautrās pīles u.c.

 

 • Velkam ārā galda spēles un puzles

 

Diez vai būs labi visu dienu sēdēt pie ekrāniem, tāpēc pārmaiņas pēc varat notraust putekļus no kaudzēm, kur stāv galda spēles un puzles. Tur noteikti varēs atrast kaut ko izklaidei visu vecumu bērniem — katram pēc spējām un gaumes. Ja spēles un puzles ilgāku laiku nav bijušas dienas kārtībā, tad noteikti kādu laiku tās spēs aizraut. It īpaši pirmsskolas vecuma bērnus, jo viņiem ilgi neredzētas mantas šķiet gandrīz kā jaunas. Un vispār jau jāatceras ik pa laikam papildināt šos krājumus, jo galda spēles un puzles jaunas parādās diezgan bieži, tāpēc vienmēr ir kaut kas labs, ko izvēlēties.

 

 • Darbojieties kopā virtuvē

 

mamma-ar-bērnu-virtuvēBērniem patīk darīt kaut ko kopā ar pieaugušajiem. Un it īpaši darīt kaut ko, kas ir pieaugušo darbi. Kā būtu ar kopīgu ēst gatavošanu? Izvēlieties recepti atbilstoši bērnu vecumam un spējām, sadaliet darbiņus. Bērni var griezt, plucināt, rullēt, sadalīt. Šajā dienā nedomājiet par netīrību, bet gan labi kopā pavadītu laiku. Varat kopā cept picas, gatavot burgerus vai kādus našķus. Ļaujiet vaļu fantāzijai un savām garšas kārpiņām. Un iesakām izvēlēties recepti, kas bērniem patiešām garšo, jo tad viņi noteikti darbosies ar daudz lielāku entuziasmu.

Lai arī ko jūs šajās aukstajās diena izlemsiet darīt kopā ar bērniem, vajadzētu ievērot, ka vienu nodarbi nevajadzētu īstenot pārāk ilgi, jo tad bērniem rodas apnikums, viņi var kļūt kašķīgi. Mazākajiem bērniem jāmēģina ievērot tāds pats režīms, kāds ir bērnudārzā — gulētiešanas un ēšanas laikus jāsaskaņo, lai pašiem nākamajās dienās atkal nav jācīnās ar bērnu, kuram izjucis dienas ritms.

Ja aukstuma dēļ mājās paliek lielāki bērni, kuriem visas minētās izklaides vairs nešķiet saistošas, tad  viņi noteikti paši atradīs veidus, kā sevi izklaidēt. Viņiem taču ir savi hobiji, grāmatas, draugi, iemīļotā mūzika. Varbūt pusaudzis vienkārši vēlas izmantot dienu, lai izgulētos un atpūstos.