Kā izvairīties no zobu iekrāsošanās un kā labāk balināt zobus

Skaists smaids un balti zobi — to vēlas katrs. Tikai daudziem cilvēkiem tas ir vien sapnis, uz ko tiekties, jo realitātē zobi varbūt ir ne tajās līdzenākajās rindās, ne tik veseli un nebūt balti, varētu pat teikt, ka dzeltenīgi. Zobu iekrāsošanās ir viens no estētiskajiem defektiem, kas pamatīgi bojā gan pašapziņu, gan vizuālo tēlu.

Tomēr lielā mērā katra paša rokās ir tas, kādā tonī ir viņa zobi. Zobi lielākoties iekrāsojas ārēju faktoru ietekmē. Protams, savu lomu spēlē arī iedzimtība, jo no zobu emaljas biezuma ir atkarīgs tas, cik ļoti tai cauri spīd dentīns. Tomēr visvairāk zobu iekrāsošanos veicina pats cilvēks ar savu dzīvesveidu un paradumiem.

  • Nepietiekama zobu higiēna

Viena no galvenajām problēmām, kāpēc zobi kļūst dzeltenīgi, ir to nepietiekama higiēna. Ja netiek nodrošināta pareiza un regulāra zobu kopšana, tad uz zobiem krājas aplikums, veidojas zobakmens, parādās slikta elpa. Pie pareizas zobu kopšanas pieder arī regulāras vizītes pie zobu higiēnista. Tādā veidā zobi saglabā baltāku toni. Ja tā visa iztrūkst, loģiski, ka zobi nebūs tik balti un mutes dobuma stāvoklis kopumā būs ne tas labākais.

  • Smēķēšana

Smēķēšana ļoti negatīvi ietekmē visu mutes dobumu. Arī padara zobus dzeltenus. Cigaretēs esošais nikotīns un citas vielas iekrāso zobu emalju. No šī faktora ilgtermiņā var izvairīties, tikai pārtraucot smēķēt. Tomēr ne visi smēķētāji ir gatavi uz šādu soli, lai iegūtu baltākus zobus, tāpēc izmanto citas metodes, kā uzlabot zobu krāsu.

  • Tēja, kafija, sarkanvīns

Vēl tipiski zobu iekrāsotāji ir dažādi krāsainie dzērieni. Biežāk minētie ir kafija, melnā tēja, sarkanvīns, dārzeņu sulas. Reti kurš pilnībā izslēdz visus šos produktus no savas ikdienas, tāpēc risinājums varētu būs devu samazināšana, kā arī rūpīgāka zobu kopšana, it īpaši, ja tikko lietots kāds no šiem dzērieniem. Kā arī var izmantot zobu pastu, kurai ir baltinošs efekts, tas noņems dzērienu radīto nokrāsu.

  • Krāsaini pārtikas produkti

Protams, savu ietekmi uz zobu krāsu var atstāt arī citi pārtikas produkti, kuriem ir izteikta krāsa, piemēram, bietes vai mellene. Tomēr ar to veiksmīgi tiek galā ikdienas zobu kopšanas rutīna, ja tā tiek ievērota.

Samazinot vai pilnībā izslēdzot šo faktoru ietekmi, iespējams jau pēc kāda laika pamanīt uzlabojumus, zobi kļūs baltāki. Tomēr nevajadzētu cerēt, ka tie uzreiz atkal kļūs sniegbalti. Lai panāktu pamanāmāku efektu, vajadzēs domāt par zobu balināšanu. Ja paradumi, kas ietekmē zobu krāsu, netiek mainīti, tad jārēķinās, ka zobu balināšanu vajadzēt veikt regulāri, jo tie atkal iekrāsosies.

Zobu balināšana var tikt veikta gan mājās, gan pie speciālistiem. Mājas apstākļos zobu balināšanai var izmantot tautas metodes, bet jāņem vērā, ka to efektivitāte nav pārāk liela, kā arī tas prasīs laiku un pūles ilgākā laika posmā. Ja nemaina paradumus un nenovērš galvenos cēloņus, kas iekrāso zobus, tad diez vai varēs sasniegt vēlamo efektu.

Mājas apstākļos var izmantot arī līdzekļus, kas nopērkami veikalos. Zobu balināšana ar šiem līdzekļiem jau būs daudz efektīvāka, tikai jāatceras ievērot noteikto režīmu. Parasti balināšana jāveic vismaz divas nedēļas vienu vai divas reizes dienā.

Zobu balināšana zobārstniecībā noteikti būs visefektīvākā no visām minētajām metodēm. Zobu balināšana pie profesionāļiem apvienos gan ātrumu, gan lielisku efektu. Tā būs salīdzinoši ātra procedūra, bet efekts būs jau uzreiz, ja zobu balināšana notiek ar lāzeru. Tieši ērtību un iegūtā efekta dēļ, arvien biežāka izvēle ir tieši zobu balināšana ar lāzeru.

Vairāk par to, kā notiek zobu balināšana ar lāzeru, varat uzzināt šeit:

https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/zobu-balinasana/.

Turpat arī varat pieteikties zobu balināšanai.