Kā pārkreditācija var palīdzēt risināt kredītproblēmas

Savu vajadzību īstenošana ar kredīta palīdzību ir mūsdienu sabiedrībā ierasta. Ar kredīta palīdzību tiekam pie mājokļiem, iegādājamies auto, sadzīves tehniku un daudzas citas lietas. Ja kredītsaistības uzņemas atbilstoši savām iespējām tās atmaksāt, tad tas noteikti ir ērts veids, kā ātrāk iegūt vēlamos dzīves apstākļus.

Aizdevēji un arī dažādas institūcijas vienmēr runā par atbildīgu aizņemšanos. Tas nozīmē, ka jāprot izvērtēt savas finanses ne tikai šodien, bet arī ilgtermiņā, izvērtējot gan savu nodarbinātību, gan spēju pārvarēt dažādus finanšu satricinājums, jo tādi patiešām var notikt ar jebkuru cilvēku. Jā, finanšu problēmas var piemeklēt arī tos, kuri sevi šajā jomā uzskata par ļoti stabiliem.

Finanšu grūtības un kredītmaksājumi — ko darīt?

Brīdī, kad finansiālā situācija sašķobās, iestājas satraukums, bailes, pat panika, ja runa ir par lielām nauda summām. Vairums cilvēku ir ar augstu atbildības sajūtu, tāpēc uztraucas, kā tiks galā ar visām saistībām. Kredītlīgumi ir vienas no šīm saistībām, no kurām nevar izvairīties.

Situācijā, kad maksātspēja samazinās, rodas grūtības segt ikmēneša maksājumus aizdevējam vai vairākiem aizdevējiem, ir jādomā par piemērotiem risinājumiem.

Stabilizēt situāciju var palīdzēt sava budžeta pārskatīšana un taupīgāka režīma ieviešana, piemēram, atsakoties no liekiem tēriņiem, kādām izklaidēm vai pakalpojumiem, kas nav tik aktuāli. Var atrast veidus, kā samazināt ikmēneša izdevumus. Tas var palielināt to naudas apjomu, ko novirzīt savu saistību segšanai. Tomēr ir situācijas, kad ikdienas taupība nesniegs vajadzīgo efektu, ja runa ir par lielākām summām. Tad piemērots risinājums var būt pārkreditācija.

Kas ir pārkreditācija

Pārkreditācija ir savu kredītsaistību pārcelšana pie cita aizdevēja, ar kuru vienojas par citiem aizdevuma nosacījumiem, procentu likmi un ikmēneša maksājumiem. Kredīta pārkreditācija tiek veikta, lai iegūtu jaunus un izdevīgākus aizdevuma nosacījumus, kas ļauj sakārtot finansiālo situāciju un atgūt stabilitāti.

Pārkreditācija iespējama gan hipotekārajam kredītam, gan līzingam, gan patēriņa kredītiem.

Pārkreditācijas ieguvumi

  • Līgumsaistības pie cita aizdevēja.
  • Iespēja iegūt mazāku procentu likmi un ietaupīt naudu.
  • Jauns aizdevuma maksājumu grafiks, mazāka ikmēneša maksājumu summa.
  • Izvairīšanās no neizdevīgām kredītsaistībām.

Kas jāatceras, domājot par pārkreditāciju

Domājot par pārkreditāciju, jāatceras, ka potenciālais pārkreditētājs izvērtēs iespēju sadarboties, veiks neatkarīgu īpašuma novērtēšanu, kā arī maksātspējas un kredītvēstures izvērtējumu. Pārkreditācija visbiežāk notiek pret nekustamā īpašuma ķīlu. Vērā tiek ņemta īpašuma reālā tirgus vērtība, ko aizdevējs nosaka, piesaistot sertificētu un neatkarīgu vērtētāju. Pēc vērtēšanas īpašuma vērtība var izrādīties zemāka, nekā klients ir cerējis, jo aizdevējam jāizvērtē, par kādu summu un cik viegli viņš var šādu īpašumu pārdot.

Lai zinātu, vai pārkreditācija patiešām sniegs ietaupījumu, var izmantot kredītu kalkulatoru, kā arī pieteikties konsultācijai pie potenciālā pārkreditētāja.