Krāsainās kontaktlēcas — svarīgākais, kas par tām jāzina

krasaians-leces

Krāsainās kontaktlēcas — kas tās ir, kad tās izmanto, kas par tām jāzina. To visu un vēl šo to noderīgu uzzināsiet šajā rakstā.

Kas ir krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās kontaktlēcas no parastajām atšķiras ar to, ka tās paspilgtina vai maina acu krāsu. Lēcu iekšienē ir iestrādāts krāsas slānis, kas ļauj esošo acu krāsu nomainīt pret citu. Tāpat ir arī karnevāla tipa krāsainās kontaktlēcas, kas izceļas ar neparastu zīlītes formu vai nedabisku krāsu. Šāda tipa krāsainās kontaktlēcas biežāk izmanto, lai radītu neparastu un uzkrītošu vizuālo tēlu svētkiem vai tad, ja jāiejūtas kādā īpašā lomā.

Kā krāsainās kontaktlēcas nēsāt un kopt

Būtībā gan lietošanas, gan kopšanas ziņā krāsainās lēcas ne ar ko neatšķiras no parastajām lēcām. Ja izmanto vienas dienas krāsainās kontaktlēcas, to kopšanai nav jāpievērš uzmanība, jo pēc lietošanas tās vienkārši ir jāizmet. Atliek tikai gādāt par sterilitāti, ieliekot lēcas. Ja izmanto mēneša krāsainās kontaktlēcas, tad tās ir jākopj tāpat kā parastās, izmantojot speciālu šķīdumu un uzglabāšanas konteineru.

Krāsainās kontaktlēca var izmantot arī tad, ja nav jākoriģē redze

Krāsainās kontaktlēcas droši un bez kaitējuma acīm var izmantot arī tad, ja redzes korekcija nav nepieciešama. Tikai tāpēc, lai iegūtu kosmētisku efektu. Kāpēc gan neiegūt citu acu krāsu vai nepaspilgtināt esošo? Krāsainās kontaktlēcas to ļauj izdarīt ikvienam. Atliek tikai iegādāties lēcas vēlamajā tonī un dizainā.

Rezultātu ietekmē dabiskā acu krāsa

Izvēloties nēsāt krāsainās kontaktlēcas, jāatceras, ka rezultātu ietekmē acu dabiskā krāsa, iegūtais efekts var nebūt tik košs, kādu var redzēt uz iepakojuma. Krāsainās kontaktlēcas pieejamas plašā krāsu un dizainu izvēlē, sniedzot iespēju katram atrast tieši to toni, kas patīk un ir nepieciešams.

Labāk iepriekš konsultēties ar acu ārstu

Ja līdz šim nav nēsātas kontaktlēcas, bet ir vēlme izmantot krāsainās, tad ieteicams pirms tam apmeklēt acu ārstu un veikt pārbaudi. Acu ārsts pārliecināsies, ka acis ir veselas, piemērotas lēcu lietošanai, kā arī sniegs rekomendācijas par lēcu pareizu lietošanu un kopšanu. Reizēm kādas anatomiskas vai medicīniskas īpatnības neļauj pacientam nēsāt lēcas, tāpēc labāk pirms tam ieplānot vizīti pie acu ārsta. Pie acu ārsta jādodas arī tad, ja lēcu nesāšanas laikā rodas diskomforts, sāpes, ir kādi simptomi, acis grauž, asaro. Tad uzreiz lēcas ir jāizņem un jākonsultējas ar acu ārstu, lai uzzinātu iemeslu.

Kur pirkt krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās kontaktlēcas var iegādāties tajās pašās tirdzniecībs vietās, kur nopērkamas optiskās kontaktlēcas — optikas salonos un uzticamās tirdzniecības vietās interneta vidē. Atliek tikai izvēlēties krāsu, dizainu un vajadzības gadījumā arī lēcu optisko stiprumu.

Kāpēc mainīt acu krāsu?

Ārējam tēlam vienmēr ir bijusi būtiska nozīme cilvēka dzīvē, tas ietekmē profesionālo un personīgo dzīvi, kā arī pašapziņu. Tāpēc vēlme mainīt vai akcentēt kaut ko savā izskatā ir dabiska. Ja kaut kas neapmierina, tad mūsdienās ir ļoti daudz instrumentu, ar kuru palīdzību to izmainīt, uzlabot, atbrīvoties no kaut kā nevēlama. Krāsainas kontaktlēcas ir tikai viens no tiem. Ja vēlas iegūt jaunu ārējo tēlu, tad kontaktlēcas, kas ļauj iegūt citu acu krāsu, ir tāds kā punts uz “i”, koptēls būtu pilnībā pabeigts. Krāsainās kontaktlēcas jau nav obligāti jānēsā visu laiku. Ar to palīdzību var mainīt savu izskatu tad, kad ir tāda vēlme.