Laba atpūtas vieta noder katrā pilsētā

atputa

Pienākumi darbā, pienākumi mājās, steiga un nogurums. Tāda ir ikdiena. Lai spētu to visu paveikt un izpildīt, kas uzticēts, vajadzīga arī atpūta. Un atpūtas mirkļi ir jāieplāno regulāri. Katru dienu var veltīt mirkli sportam, grāmatas lasīšanai, pastaigām, savam hobijam.

Bet brīvdienās var arī pasēdēt kādā labā atpūtas vietā ārpus mājas, lai izvēdinātu galvu, satiktos ar draugiem un iedzertu kādu glāzīti laba alkohola, kokteili vai kausu alus.

Šajā jomā par gaumi nestrīdas. Rīgā noteikti nav problēmu atrast labu bāru vai klubu, kur pasēdēt un atpūsties kopā ar draugiem. Bet daudzviet ārpus lielākajām pilsētām tā ir problēma, jo nav šādas vietas, kur aiziet. Tas ievērojami ierobežo atpūtas iespējas.

Tāpēc ir labi, ja kāds uzņēmīgs cilvēks savā pilsētā arī nolemji aizpildīt šo nišu un izveidot kulturālu atpūtas vietu, kur droši var aiziet normāli cilvēki, kur vairums nav degradēta publika, kas jau nepazīst citu stāvokli kā vien dzērums vai pat narkotikas. Cilvēki mazākās pilsētās un pat novadu centros labprāt redzētu tādu vietu parādīšanos, lai būtu, kur civilizēti atpūsties.

Labs bārs nav tikai vieta, kur iedzert, tā ir gaumīga atpūtas vieta, kurā labi pavadīt laiku, izbaudīt mūziku, dzērienus un sev patīkamu cilvēku kompāniju. Un kāpēc gan piektdienas vakarā nevarētu atpūsties bārā, kur nemētājas klaidoņi un dzērāji?

Tā tiešām ir laba ideja biznesam tajās vietās, kur šāda niša ir tukša.

Man palicis prātā ceļojums, kura laikā sanāca būt vairākās Eiropas pilsētās. Tur arī apmeklējām vairākus bārus un atpūtas vietas. Biju patīkami pārsteigts par to, cik tur labi attīstīta šī nozare. Vietu bija daudz, tomēr tās visas uzturēja augstu latiņu. Katrā varēja justies komfortabli, viss bija tīrs, apkalpošana laba, dzērieni un uzkodas ļoti labas. Un katra vieta centusies izveidot sev unikālu interjera dizainu.

Man vienmēr paticis šādās vietās sēdēt pie bāra, ne pie galdiņiem. Tāpēc pamanu to, kādi ir bāra krēsli. To izvēle ir ļoti būtiska, jo bāra krēsli ir viens no galvenajiem akcentiem. Bāra lete un bāra krēsli ir centrālais objekts, ap kuru var veidot vietas interjeru. Tā var būt kāda īpaša tematika. Vai kaut kas atturīgāks. Arī Rīgā netrūkst labu bāru un klubu, kur ir savdabīgs interjers, oriģināli bāra krēsli. Tāpēc gribētos, lai šādas tradīcijas vairāk parādās arī citās vietās.

Baldonē it kā ir kur aiziet un pavadīt brīdienu vakarus, bet vēl kāda laba vieta noteikti noderētu, tāpēc jācer, ka kāds vietējais vai arī no malas ienācis uzņēmējs izlems šādu vietu izveidot. Tas ir ieguvums visiem, jo ir jaunas darba vietas, var atpūsties civilizēti un patīkamā vidē. Pašvaldībai ir papildus ienākumi. Protams, ka cilvēki atkal tērē naudu šajā vietā. Bet iztērēs jau vienalga. Tā vietā viņi nopirks alkoholu un dzers mājās. Nav īsti starpības. Un bārā galvenais jau nav piedzerties, jo var jau arī ņemt dzērienus, kas ir bezalkoholiski. Svarīgāks ir pats atpūtas fakts, laba vieta un kompānija.