Lai traumatologs nav tavs draugs!

ārsts

Traumatologs ir ārsts, kuru neviens negrib satikt, kad dodas atpūtā pie dabas, nodarbojas ar sportu vai veic kādas citas aktivitātes. Traumatologs ir ārsts, kas redzējis lauztus kaulus, sporta traumas un citas, mūsuprāt, netīkamas lietas, kas viņam tāda ikdiena vien ir. Kamdēļ es viņu vispār pieminu? Jo man gribas parunāties par aktīvās atpūtas iespējām Baldones novadā.

Nu ko, lai traumatolgs nav jūsu draugs vēl kādu laiku – dodamies izkustēties, vēlams bez traumām.

Lecam kā dulli, šļūcam un slīdam!

Īsāk sakot – ejam uz Baldones waterjump. Kolosāla vieta, kur būs ko darīt ik vienam – gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan tiem, kam lieliska fiziskā sagatavotība, gan tiem, kam tādas nav. Šeit iespējams šļūkt, lēkt, samērcēties un kārtīgi izkustēties. Galvenais, lai pēc šādas aktīvās atpūtas nav jāizmanto vietējā klīnika.

Kas drosmīgs, lai kāpj mugurā rumakam.

Baldonē ir zirgi! Man jau, protams, tas īpaši patīk, jo esmu īstens zirgu cilvēks un zirgu fanāts. Atzīstu.

Baldonē ir ļoti laba vieta, kurp doties, lai apskatītu zirgus, dotos vienkārši izjādē vai pat trenētos jāšanas sportā. Jūs būsiet laipni gaidīti Telfās, kur ir lieliski zirgi un patīkami cilvēki.

“Jātnieku klubs “Telfas” piedāvā izjādes, treniņus pie sertificēta trenera konkūrā un nedaudz arī iejādē ar labi apmācītiem un pieredzējušiem zirgiem. Treneri specializējamies jāšanas sporta nodarbībās, kuras piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šeit trenējas arī Baldonietis Rihards Snikus, kurš pirmo reizi Latvijas vēsturē pārstāvēja valsti Paralimpiskajās spēlēs Londonā iegūstot augsto 4.vietu. Jātnieku klubā “Telfas” iespējams trenēties uz labi sagatavota konkūra laukuma, turklāt netālu pieejamas arī skaistas meža takas apvidus izjādēm.”

Vispār teikšu jums tā – jāšanas sports ir viens no ekstrēmajiem sporta veidiem. Par to esmu pārliecinājusies arī es pati. Kad tev, mazam cilvēkam, jākontrolē milzīgs dzīvnieks, kam ir saprāts un instinkti – tur jābūt drosmei.

Baldonē būsim pie dabas!

Baldonē aktīvās atpūtas iespējas ir plašas jo plašas. Ar aktīvo atpūtu es saprotu arī došanos laukā, kaut vai panūjot. Svaigs gaiss, meži, kalni, lieliskas vietas, kur doties garās pastaigās un ķert svaigu gaisu un pozitīvu noskaņu.

Nebaidieties, sagaidot biezāku sniega kārtu, meklēt tuvākos kalnus, lai slēpotu. Nebaidieties pastaigāties pa dziļajiem mežiem. Arī sēņu un ogu lasīšana ir aktīva atpūta. Es pat teiktu, ar citiem manis piedāvātajiem atpūtas veidiem salīdzinot, diezgan mierīga atpūta.

Galvenais – esiet laukā, esiet dabā, laukā no mājas, prom no datora, tālu no interneta, kopā ar saviem bērniem, suņiem, mīļajiem, ar visiem, kas svarīgi!

Brauciet uz Baldoni pēc pozitīvisma devas, paķeriet līdzi gardumus zirgiem un dodieties jāt, baudiet dabas tuvumu tepat blakus Rīgai!