Loģiska izvēle — auto apmācība Rīgā

loģika

Kad runa ir par mierīgu ikdienu, skaistu dabu un lokālo šarmu, tad nelielas pilsētas pavisam noteikti ir lieliska vieta, kur dzīvot. Tomēr reizēm, lai saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu, ir jādodas uz Rīgu. Auto apmācība noteikti ir viens no šādiem pakalpojumiem.

Es izvēlējos autoskolu apmeklēt Rīgā, jo ikdienā arī braucu uz turieni strādāt. Līdz šim izmantoju sabiedrisko transportu, bet arvien vairāk izjutu vajadzību pēc sava auto. Bet pirms auto iegādes taču ir vajadzīga arī auto apmācība — jāiegūst teorētiskas un praktiskas zināšanas.

Tā kā man vienalga nāktos ik dienu braukt ar auto uz Rīgu, tad sapratu, ka labāk jau uzreiz auto apmācības sākt Rīgā, lai pierastu pie pilsētas satiksmes, labāk izprastu ielas un Rīgā ierasto kustību. Pa sabiedriskā transporta logu tas viss izskatās pavisam savādāk.

Kā Rīgā izvēlēties autoskolu?

Rīga noteikti ir tā vieta, kur autoskolu piedāvājums ir visplašākais. Kad paskatījos internetā, cik daudz autoskolu šeit ir, tad biju diezgan apjucis. Ar ko sākt? Nolēmu sākt ar saviem darba kolēģiem, jautāju viņu viedokli.

Daži salīdzinoši nesen bija apmeklējuši autoskolu. Un šī pieeja meklējumos arī izrādījās vispareizākā, jo saņēmu labas rekomendācijas. Tā bija autoskola Credautoprieks, kas ir netālu no mūsu biroja. Tāpēc to arī bija izvēlējies viens no kolēģiem. Apskatījos mājaslapu, palasīju atsauksmes internetā — viss izskatījas pieteikami labi, lai dotos uz turieni un saņemtu sīkāku informāciju par interesējošiem jautājumiem.

Iesācējam Rīgas ielas ir īsts izaicinājums

Kad pēc dažām teorijas nodarbībām jau biju ticis pie pirmajām braukšanas reizēm laukumā un figūrās, tad instruktors mudināja mani doties īstajā satiksmē. Un tas tiešām bija īsts izaicinājums, jo no vadītāja pozīcijas pavērās pavisam cita aina. Bija jāspēj sekot līdzi tik daudzām lietām līdzi. Satiksme Rīgā vienmēr ir intensīva un nervoza, uz ceļa ir daudz autovadītāju, kuri acīm redzami neievēroja satiksmes noteikumus. Tas mani sākumā mulsināja un biedēja. It kā vienkārši manevri man prasīja lielas pūles, jo vēl tomēr baidījos.

Bet biju priecīgs, ka šo grūto posmu izeju tagad, kamēr instruktos ir blakus. Ja pēc tiesību iegūšanas bez pieredzes Rīgā man nāktos vienam pašam doties ar auto uz Rīgu, droši vien būtu panikā. Un varbūt tas beigtos ar kādu negadījumu. Rīgas ielas ir izaicinājums gan tāpēc, ka kaut kur nemitīgi notiek remonti, gan tāpēc, ka ir daudz automašīnu, ir tramvaji, aktīvi riteņbraucēji. Agrāk par to visu nemaz nebiju domājis Tas no manis kā auto vadītāja paņēma ļoti daudz enerģijas — izbraukt cauri Rīgai.

Grūta pieredze un labs rezultāts!

Tagad, kad tiesības ir kabatā un jau vairākus mēnešus esmu patstāvīgs autovadītājs, esmu ļoti priecīgs, ka auto apmācība man notika Rīgā. Tagad bez problēmām un satraukuma var pārvietoties ar auto pa visu Rīgu. Zinu, ka, ja es būtu autoskolu apmeklējis sava pilsētā, tad diez vai es tagad Rīgā justos tik pārliecināts. Labāk garākas un grūtākas apmācības, bet rezultāts ir veiksmīgāks.

Eksāmenu nokārtoju ar otro piegājienu, jo pirmajā reizē bija kāda neuzmanības kļūda no manas puses, bet otrajā reizē jau viss izdevās lieliski. Mani kā autobraucēju Rīga noteikti vairs nebiedē, tāpēc arī citiem, kuru ikdiena ir saistīta ar Rīgu, bet dzīvo ārpus tās, labāk izplānot savu ikdienu tā, lai auto apmācība notiktu Rīgā. Tas tiešām būs vērtīgi. Vienalga pēc tam būs jāsāk apgūt Rīgas ielas un satiksmes specifika.

Labāk to darīt jau uzreiz, kamēr ir iespēja braukt kopā ar zinošu instruktoru, kurš dod labus padomus un aizved uz visām sarežģītākajām vietām, lai pēc tam vairs ar tām nebūtu problēmu.