Mazs dzīvoklītis Rīgā vai māja Baldonē?

mazs-dzivoklis

Kad jādomā par to, kur savai ģimenei iegādāties īpašumu, kurā arī tiks pavadīti daudzi gadi vai pat visa atlikusī dzīve, tad steigai nav vietas. Šis lēmums ir jāapdomā kārtīgi, lai vēlāk nenāktos to nožēlot. Ja ir kāds konkrēts budžets, kurā jāiekļaujas, tad jāatrod labākais un piemērotākais īpašums, kas par šādu summu pieejams. Arī mūs ģimene pirms neilga laika bija šādas dilemmas priekšā.

Rīga — vilinoša un iespēju pilna

Tā kā abiem ģimenes pelnītājiem darbavietas ir Rīgā, tad loģiski, ka sākumā domājām par dzīvokļa iegādi galvaspilsētā. Bat tad sastapāmies ar skaudro situāciju — par pieejamo nauda summu varējām dabūt tikai nelielu divistabu dzīvokli, ja vien negribējām dzīvot galīgi nepievilcīgā rajonā un vecā blokmājā.

Tādu neprātīgu naudas ieguldījumu nebijām gatavi veikt. Tomēr tā bija mūsu vienīgā iespēja tikt pie īpašuma, kas būs ne tikai mums, bet arī paliks mantojumā bērniem. Tāpēc gribējām domāt tālredzīgi.

Tā palēnām Rīgā sāka šķist arvien nepievilcīgāks varants. Tāpēc bijām ar mieru apdomāt tās iespējas, kas paveras Rīgas tuvumā — novados un mazpilsētās, kas atrodas cieša lokā ap Rīgu.

Baldonē varam iegūt savu māju

Tā kā Baldone ir viena no mūsu dzimtajām pusēm, tad loģiski, ka sākām ar šo apvidu. Tur joprojām dzīvo mani vecāki, arī māsa un daudzi paziņas. Sākām pētīt dzīvokļu un citu īpašumu piedāvājumus. Un liels bija mūsu izbrīns, kad sapratām — Baldonē par to pašu naudas summu varam nopirkt normālu māju ar pagalmu. Tā vietā Rīgā būtu jāspiežas divistabu dzīvoklī un pa logu jāskatās uz citiem logiem. Tāpēc arvien cerīgāk sākām skatīties uz variantu, ka tomēr dzīvojam ārpus Rīgas.

Tik daudzi taču ik dienu braukā uz darbu galvaspilsētā! Kāpēc gan mēs to nevarētu darīt?

Tas, ka tuvumā būtu radinieki un vieta jau pazīstama, bija papildu faktors, kas šo ideju padarīja arvien pievilcīgāku. Māja, ko bijām noskatījuši, bija remontējama, bet ne ļoti daudz. Veicām aptuvenus aprēķinus, cik izmaksātu remonts. Vajadzēja nomainīt logus, salikt dūmvadā tērauda caurules un veikt iekštelpās kosmētisko remontu. Vienalga ar šīm izmaksām pirkums bija izdevīgs.

Baldones šarms uzvar Rīgas troksni

Galu galā vēl pēc neliela pārdomu perioda tomēr izlēmām par labu Baldonei — tās relatīvajam mieram, šarmam un jau zināmajām ielām. Nopirkām māju, ko dažu mēnešu laikā arī savedām kārtībā.

Tā kā līdzekļi remontam bija ierobežoti, tad skatījām izdevīgākos risinājumus. Tērauda caurules, ko ievietot dūmvadā, pasūtījām no rgj.lv. Tur tērauda caurules bija par daudz izdevīgāku cenu nekā pie konkurentiem. Arī logu jautājumā atradām pieņemamu variantu. Bet iekštelpu remontam vajadzēja tikai materiālu, darbu paveicām paši ar radu un draugu palīdzību.

Nu jau kādu laiku dzīvojam savā mājā Baldonē, ikdienā braukājam uz darbu Rīgā. Bērni iet bērnudārzā un skolā turpat Baldonē. Brīvdienas pavadām gan kopā ar radiem, gan draugiem, gan pie dabas, kas tagad mums ir daudz pieejamāka. Un te noteikti ir mierīgāk nekā Rīgā.