Nerūsējošā tērauda dūmvadi — novecojušas mājas glābiņš

tērauda caurule

Liela daļa privātmāju Latvijas pilsētās ir celtas tieši padomju gados. Un tajā laikā ar būvniecības kvalitāti negāja īpaši spoži. To taču tagad var redzēt arī daudzdzīvokļu mājās, kas jau jūk un brūk. Un tolaik savas privātmājas bieži vien pašu spēkiem sastutēja no būvmateriāliem, ko “dabūja” no centralizēti organizētās namu būvniecības. Varbūt arī tāpēc daudzdzīvokļu mājas ir tik sliktā stāvoklī, ka daļa vajadzīgo materiālu pārtapa par ierēdņu privātmājām.

Bet ne par to stāsts. Stāsts par to, ko tad darīt ar šādu novecojušu padomju gados celtu māju, kas tagad sāk niķoties vienā vietā pēc otras? Reti kuram tagad ir tik daudz līdzekļu, lai veiktu mājai kapitālo remontu, kas arī ir labākais un drošākais risinājums. Atliek vien meklēt iespējas, kā ātri un salīdzinoši izdevīgi risināt katru no problēmām.

Skurstenis jau caurs

Viens no niķiem šīm ķieģeļu mājām ir slikts dūmvads. Vismaz tagad tas jau noteikti ir savu nokalpojis. Tāpēc jādomā, kā dūmvadu uzlabot. Viens no plaši izmantotiem risinājumiem ir nerūsējošā tērauda dūmvadi. No tiem samontē tādu kā čaulu vai oderi, ko ievieto vecajā ķieģeļu dūmvadā un apakšā savieno ar apkures iekārtu. Tas sanāk kā skurstenis skurstenī. Rezultāts ir labs, jo iegūts izturīgs dūmvads.

Nerūsējošā tērauda dūmvadi var izturēt ļoti augstu temperatūru, tāpēc derēs arī tad, ja ēkā uzstādīta arī kāda no modernajām apkures ierīcēm.

Montē un uzstādi pats

Vēl nerūsējošā tērauda dūmvadi ir pieprasīta izvēle privātmājām, jo saimnieki visu grib darīt pašu spēkiem. Un šajā gadījumā to var izdarīt, ja seko instrukcijām un ievēro visas drošības prasības. Ja visu izdara pats, nav vēl jātērē nauda priekš meistariem.

Nerūsējošā tērauda dūmvadi ir nopērkami pa detaļām — taisnie posmi, liekumi un savienojumi. Var nopirkt komplektu pēc katra vajadzībām. Tad atliek tikai samontēt, uzcelt uz jumta un ielaist vecajā skurstenī. Arī tad, ja vajag izbūvēt jaunu dūmvadu, šis risinājums derēs, jo nopērkamas arī siltinātas nerūsējošā tērauda caurules, kas droši stiprināmas arī ēkas ārpusē.

Labs skurstenis ir mājas siltums un došība

Tajās mājās, kuras jau pamatīgāk skāris laika zobs, īpaši jādomā par dažādiem drošības aspektiem, jo ir vairāk risku. Un dūmvads ir viens no riskantajiem objektiem, tāpēc labāk ar to ātrāk tik skaidrībā un atjaunot, lai aukstajās dienās ar mierīgu prātu var aizkurt krāsni vai iedarbināt centrālo apkures katlu. Un skaistās ziemas dienās virs pilsētas pacelsies balti dūmu vāli, kas liecinās, ka ģimenes bauda omulību un kopābūšanu.

Jau vasarā vajadzētu aicināt skursteņslauķi, kurš iztīra un pārbauda dūmvadu. Tad arī vislabāk var saprast, vai rudenī vispār var drīkst sākt apkures sezonu.

Ja ir bažas par ugunsdrošību, tad jau laikus tas jārisina. Nerūsējošā tērauda dūmvadi ir populārs un arī salīdzinoši ātri īstenojams risinājums, lai uzlabotu vecā dūmvada stāvokli. Nopirkt nerūsējošā tērauda dūmvadus var katrā lielākā būvmateriālu veikalā, bet augstas kvalitātes produktu par labu cenu var meklēt arī pie vietējā ražotāja RGJ.