Pie ārstiem speciālistiem jābrauc uz Rīgu

ārsti

Doties pie ārstiem nav patīkami, tāpēc pēc iespējas no tā izvairāmies. Un, ja rūpējamies par veselības profilaksi, tad ārstus var arī nevajadzēt apmeklēt. Ja nu vienīgi dažreiz jāaiziet pie ģimenes ārsta.

Bet ne vienmēr ir izvēle, ārsti ir jāapmeklē. Un, ja tas skar bērnu veselību, tad atrunu nav. Tādās nelielās pilsētiņās, kāda ir Baldone un citas, parasti ir ģimenes ārsts, zobārsts un varbūt vēl kāds, bet nav iespējas apmeklēt dažādus speciālistus, kuri pārzina specifiskas medicīnas jomas. Viens no ārstiem, pie kura jādodas daudziem jaundzimušo bērnu vecākiem, ir neirologs. Neirologs veic zīdaiņiem gan profilaktiskas apskates, gan tālāku izmeklēšanu, ja ģimenes ārsts ir novērojis muskuļu tonusu, kādas attīstības problēmas.

Jaunajiem vecākiem neirologs visērtāk ir apmeklējams Rīgā, kur ir plaša speciālistu izvēle, arī var atrast iestādi, kur nav jāgaida garā rindā. Ja vecāki vēlas valsts apmaksātu vizīti, kāda pienākas, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums, tad jābūt gataviem, ka daudzās vietās var nākties gaidīt daudzas nedēļas vai pat mēnešus. Bet, ja runa ir par bērnu veselību un attīstību, tad vecāki nevēlas gaidīt. Viņi meklē, kur neirologs pieejams pēc iespējas ātrāk.

Būtisks speciālists bērna attīstībai

Neirologs ir speciālists, ko var būt vajadzība apmeklēt dažādā vecumā un ar dažādiem simptomiem, tomēr viens no svarīgiem periodiem, kad būtiskas arī profilaktiskas apskates, ir tieši zīdaiņa vecumā, jo tad ir svarīgi laikus novērtēt bērna attīstību, pamanīt kādas novirzes no normas, ko neiroloģiskā plānā var diagnosticēt tikai labs speciālists. Tāpēc bieži vien ģimenes ārsti jaunos vecākus nosūta pie neirologa arī ar pavisam nelielām aizdomām par kādiem attīstības traucējumiem. Labāk pārliecināties un izmeklēt, nekā palaist garām kaut ko būstisku, kas vēlāk var nopietni ietekmēt bērna fizisko un garīgo attīstību. Šajā ziņā arī vecākiem ir jābūt vērīgiem un par visām savām bažām jārunā ar ārstu.

Labs neirologs Rīgā

Ja ir jāpiesaka vizīte pie neirologa Rīgā, sākumā var būt apjukums, jo iestāžu, kurās pieņem neirologs, ir gana daudz. Visērtāk informāciju ir meklēt internetā. Tad var redzēt, kur atrodas iestāde, kādās dienās pieņem neirologs, arī izcenojumus, ja izvēlas maksas vizīti. Un daudzviet pat pieteikties vizītei var elektroniski.

Viena no iestādem, kas piedāvā šādu pakalpojumu, ir “Veselības centru apvienība”. Apvienības poliklīnikās un medicīnas centros uz vizītēm pie speciālistiem un uz izmeklējumiem var pieteikties elektroniski.

VCA poliklīnikās pieejams pieredzējis neirologs http://www.vca.lv/arstnieciba/neirologs.html.

Un nebūs jāgaida rindā vairāk par dažām dienām. Tas jaunajiem vecākiem, kuri bažījas par bērna veselību, ir ļoti būtiski. Tāpēc brauciens uz Rīgu pie speciālista jāieplāno pēc iespējas ātrāk.