Reversā noma — uzzini vairāk par šo finanšu pakalpojumu

 

Reversā noma nav kredīts. Tas ir Latvijā samērā jauns un unikāls finanšu darījumu veids, kas ļauj klientam sakārtot savu finansiālo situāciju un rast iespēju norēķināties par saistībām, nezaudējot nekustamo īpašumu.

Kā praksē izskatās reversā noma? Pakalpojuma sniedzējs nopērk no klienta viņa nekustamo īpašumu, par ko klients saņem pārdošanas maksu. Ar šo naudu tad var nosegt savas steidzamās kredītsaistības un atrisināt nestabilo finansiālo situāciju. Tajā pašā laikā pakalpojuma sniedzējs un klients ir vienojušies, ka klientam ir saglabātas atpakaļpirkuma tiesības. Pēc kāda laika aizdevējs izskata iespēju klientam piešķirt hipotekāro kredītu, kas atkal ļauj īpašumu pārrakstīt uz klienta vārda.

Reversās nomas pakalpojumu visbiežāk izmanto tie klienti, kuriem kādu apstākļu dēļ nevar izsniegt hipotekāro kredītu, lai risinātu finansiālās grūtības. Reversā noma ir alternatīva, ko izmanto arvien vairāk klientu ar dažādām finansiālajām situācijām.

Pēc tam, kad klients saņēmis naudu par īpašuma pārdošanu, viņš sakārto savas saistības un uzlabo kredītvēsturi. Pēc kāda laika ievērojami palielinās iespēja saņemt hipotekāro kredītu, kas ļauj atpakaļpirkt savu nekustamo īpašumu.

Ik gadu palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri izmanto reversās nomas pakalpojumu, lai sakārtotu savas finanses, dzēstu steidzamus parādus un maksājumus. Tādā veidā klients var sekmīgi izvairīties no parādu piedziņas un tiesvedības, kuras laikā var pavisam zaudēt savu īpašumu.

“Latvijas Hipotēka” šobrīd ir viens no tiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā saviem klientiem reverso nomu kā risinājumu viņu finanšu problēmām. Vairāk par šo pakalpojumu un savām iespējām to izmantot varat uzzināt “Latvijas Hipotēka” mājaslapā: https://latvijashipoteka.lv/reversa-noma/.

Turpat varat izmantot gan pieteikuma formu, gan tiešsaistē sazināties ar konsultantu, lai noskaidrotu un precizētu neskaidros jautājumus par reversās nomas pakalpojumu. “Latvijas Hipotēka” saviem klientiem nodrošina bezmaksas konsultāciju, kā arī īsu darījuma noslēgšanas laiku — visu iespējams nokārtot jau stundas laikā klātienē birojā.

Lai reversās nomas darījums būtu iespējams, personai Latvijā ir jāpieder nekustamajam īpašumam. Tālāk jau situācija tiek izskatīta individuāli, piedāvājot labākos iespējamos risinājumus katram klientam.