Vairākas paaudzes zem viena jumta

paaudzesAtceros, ka mēs bērnībā dzīvojām zem viena jumta vairākas paaudzes. Tolaik tam bija praktiski mērķi, jo tas ļāva izdzīvot, bija vairāk palīdzīgu roku, kopā bija drošāk un vieglāk. Mēs, bērni, vairāk laika pavadījām ar vecmāmiņu, nevis vecākiem, jo viņi daudz strādāja. Tagad, kad pati esmu mamma, apzinos, cik vecmāmiņas klātbūtne bija noderīga. Viņa rūpējās par bērniem, gatavoja ēst, veica mājas soli. Ja mammai tā nebūtu, tad nezinu, kā viņa tiktu ar visu galā.

Tagad vērojama cita tendence — jaunās ģimenes steidzas doties projām no vecāku mājām, kļūt neatkarīgi un patstāvīgi. Tas ir pozitīvi, bet arī grūti, jo sadzīvē tik ļoti vajadzīgas palīdzīgas rokas. Sadzīvošana zem viena jumta vairākām paaudzēm gan nav viegla, ir strīdi, problēmas, tomēr praktisko ieguvumu ir daudz vairāk. Bet tas ļauj samazināt dzīvošanas izmaksas, ir atbalsts un palīdzība grūtā brīdī. Kā arī visām paaudzēm ir iespēja vairāk būt kopā. Mazie bērni no tā ir lieli ieguvēji, jo izbauda ne tikai vecāku, bet arī vecvecāku klātbūtni.

Dzīvošana kopā vairākām paaudzēm vienā mājā ir arī veids, kā parūpēties par ģimenes senioriem, kad viņi tuvojas savas dzīves nogalei. Vecvecāki ir palīgs un atbalsts tik ilgi, kamēr pašiem ir laba veselība un enerģija, bet tad, kad viņus nomāc slimības un vecums, tad viņi paši ir aprūpējami. Bērni un mazbērni sniedz vecvecākiem atbalstu un aprūpi.

Ja seniors ir uz gultas vai ar citiem veselības un kustību traucējumiem, tad tiešām aprūpes darbs ir visiem ģimenes locekļiem. Un tas nebūt nav viegli, jo ir jāmaina pamperi, jācilā un jāapmazgā seniors. Kāds ir arī jābaro un jāveic citas aprūpes darbības. Labi gan, ka šobrīd higiēnas un aprūpes preču ir ļoti daudz. Tās ir kvalitatīvas un atvieglo vecu cilvēku aprūpi. Tie paši pamperi ir milzīgs sasniegums, kas vecu cilvēku aprūpi padara daudz vieglāku.

Tena pamperi ir īpaši piemēroti dažādām nesaturēšanām un gulošu pacientu aprūpēšanai: http://www.tena.lv/rupejoties-par-milotajiem/izstradajumi/jaunie-produkti/#.