Vasaras piedzīvojumos kopā ar bērnu — dažas lietas, kas jāatceras

ko nepieciešams atcerēties par bērnu vasaras periodā

Lai gan laika apstākļu ziņā vasaru jau kādu laiku izbaudām, tomēr tikai tagad tā sāksies, skatoties pēc kalendāra. Skolēniem beidzas mācības, daudzi bērni ņem brīvlaiku bērnudārzā, arī vecākiem sākas iecienītākā atvaļinājumu sezona. Jums droši vien ir daudz plānu, ideju, pasākumu un vietu, ko gribat apmeklēt. Ja jums ir bērni pirmsskolas vecumā un grasāties visos vasaras piedzīvojumos viņus ņemt līdzi, tad jāatceras par dažām būtiskām lietām.

Parūpējieties par drošību un atgādiniet par to bērnam

Vasara ir laiks, kad bērni gūst visvairāk traumu. Tāpēc vecākiem jau laikus jāpadomā par visiem riska faktoriem un jāveic drošības pasākumi. Ja bērns ir jau lielāks, tad viņam noteikti arī ir jāatgādina ar drošību saistītie jautājumi — ūdens, ceļu satiksme, spēļu laukums, batuts, elektroierīces, uguns un citi aktuāli jautājumi. Bērnus nevajag atstāt bez uzraudzības, vienus pašus ūdens tuvumā, arī kopā ar mājdzīvniekiem. Tāpat jāpārliecinās, ka bērnam nav iespējas patvaļīgi atstāt māju vai piemājas teritoriju.

Pastipriniet rūpes par higiēnu — mazgājiet rokas, augļus, dārzeņus

Vasarā ir arī paaugstināts risks saslimta ar vēdera vīrusiem, tāpēc jāpievērš uzmanība roku mazgāšanai. Tāpat nedrīkst dot bērnam nemazgātas ogas, augļus, dārzeņus, it īpaši, ja tie ir no veikala vai tirgus. Vēl lielāka piesardzība šajā ziņā ir jāveic, ja dodaties ceļojumā ārpus valsts, par higiēnu jārūpējas īpaši, lai ceļojumu neizbojātu vēdera vīruss un vajadzība bērnu hospitalizēt. Vasara tiešām ir garda, bet pašiem jāparūpējas, lai tā arī būtu droša mazajiem vēderiņiem.

Nodrošiniet bērnam ērtības

Lai atpūta kopā ar bērnu vasarā būtu patīkama gan jums, gan bērnam, ir jādomā, kādas atpūtas vietas izvēlaties, kādi tur ir apstākļi un iespējas nodrošināt bērnam vajadzīgo komfortu un izklaides. Ja plānojat doties pārgājienos, daudz laika pavadīt dabā, tad mazākiem bērniem noderēs pastaigu rati, ko varēs ērti ielikt automašīnā, arī paņemt sabiedriskajā transportā.

Bērni ātri nogurst, var sākt niķoties, tāpēc pastaigu rati būs lieliska izvēle, ja gribat, lai vasaras atpūta ir ērta gan jums, gan bērnam. Chicco pastaigu rati ir viegli, labi manevrējami, nelieli, bet tajā pašā laikā ietilpīgi, tāpēc noderēs arī bērniem līdz pat trijiem vai četriem gadiem. Braucot ceļojumā, pastaigu rati var būt viena no noderīgākajām lietām, ko jūs varat paņemt līdzi.

Sargiet bērnu no saules — saulesbrilles un aizsargkrēms

Vasara iet roku rokā ar sauli. Tāpēc jādomā, kā pienācīgi bērnu pasargāt no UV starojuma. Tas nozīmē, ka vienmēr jābūt galvassegai, plānam un elpojošam apģērbam, jālieto bērna ādai piemērots saules aizsargkrēms. Noteikti jāseko līdzi, lai karstā laikā bērns būtu pietiekami daudz padzēries ūdeni, lai viņš ilgstoši neatrastos tiešā saulē dienas vidū, kad UV starojums ir visintensīvākais. Bērniem noteikti jānēsā arī saulesbrilles, jo tās nav tikai modīgs aksesuārs, bet tās pasargā acis un ādu ap tām no UV starojuma ietekmes. Pērkot saulesbrilles bērnam, jāpārliecinās, ka tām ir vajadzīgā aizsardzība.