Zobārstniecība jāapmeklē vismaz reizi gadā

zobārstu jāapmeklē vismaz reizi gadā, lai veiktu zobu pārbaudi pat, ja zobi nesāp

Ja zobi nesāp, ja nav nekādu acīm redzamu bojājumu, priekš kam doties pie zobārsta un tērēt naudu? Tā domāju arī es. Vairākus gadus negāju pie zobārsta, jo nebija sūdzību. Zobus kopu regulāri, tie izskatījās labi, tāpēc vizīti pie zobārsta neuzskatīju par nepieciešamu. Tieši tā bija mana kļūda, kas vēlāk maksāja dārgi — gan finansiāli, gan emocionāli.

Pēc kāda laika pamanīju, ka viens zobs palicis tāds pelēcīgs. It kā nesāpēja, bet sajūta bija tāda jocīga. Tas bija kādreiz labots zobs. Tad gan nolēmu, ka beidzot pēc vairākiem gadiem jāapmeklē zobārstniecība. Pēc apskates zobārsts konstatēja, ka zobs ir gājis bojā, tas ir nedzīvs. Zobārstniecība, kurā sen atpakaļ tika veikta šī zoba aprūpe un labošana, nav bijusi uzdevuma augstumos, tāpēc zobs palēnām gājis bojā, man to pat nemanot. Tā nu man nācās tērēt daudz naudas, lai glābtu šo zobu. Bija no jauna jātīra un jāpilda kanāls, kā arī jāatjauno zoba baltais tonis, kas bija pazudis. Kopumā iztērēju vairākus simtus eiro.

Man palaimējās, ka zobārstniecība, uz kuru šoreiz aizgāju, bija tik lieliska. Profesionāli un atsaucīgi ārsti mani uzņēma, visu paskaidroja, palīdzēja. Tomēr pašai žēl, ka negāju uz pārbaudēm ātrāk, jo tad problēma tiktu daudz ātrāk atklāta, varbūt zobs vispār nesāktu iet bojā, izdotos tam palīdzēt ar citām metodēm, saglabājot tā dzīvību.

Tagad man ir ļoti laba mācība, ka zobu pārbaude profilaktiskos nolūkos ir vienalga obligāti jāveic katru gadu. Tas nekas, ka nesāp, ka viss izskatās skaisti. Ar savu aci spogulī jau mēs paši nevaram atbilstoši novērtēt zobu stāvokli. Tāpēc sava zobārstniecība jāapmeklē regulāri. Būtiski reizi gadā ne tikai pārbaudīt zobus, bet arī veikt zobu higiēnu, kas palīdzēs uzturēt mutes dobumu veselu, kā arī ļaus labāk savu darbu veikt zobārstam, jo viss liekais būs notīrīts.

Rūpes pa zobiem ir labas veselības pamats. To ir svarīgi apzināties jau laikus, kamēr vēl nav radušās problēmas, kuru dēļ var nākties pat zaudēt zobus un skaistu smaidu.